Wyjazdy > Europa > Norwegia > Jak ubrać dziecko w zimie za Kołem Polarnym?
Jak ubrać dziecko w zimie za Kołem Polarnym?

Jak ubrać dziecko w zimie za Kołem Polarnym?

Zmarznięte dziecko to marudne dziecko. Dlatego jednym z ważniejszych tematów w ramach przygotowań do wyjazdu zimą było to, jak ubrać nasze dzieci.

Ciepło i wygodnie

Z jednej strony – ciepło, z drugiej wygodnie, bo oczywistym było, że będą szalały na śniegu. Musieliśmy wziąć też pod uwagę, że nie będziemy mieli warunków do suszenia przemoczonych ciuchów.

Kombinezony

Najlepszym rozwiązaniem okazały się być kombinezony i rękawiczki firmy Reima. W żaden sposób nie ograniczały ruchów, a zapewniały komfort cieplny i nieprzemakalność. Ponadto, dzięki temu że materiał oddychał, dziewczyny ani razu nie zgrzały się (co od razu prowadzi do wyziębienia). Kombinezony są wyposażone w bardzo praktyczny drobiazg – gumę która mocuje nogawki, dzięki czemu nie podwijają się i nie wpada do nich śnieg. Jak wiecie, w czasie tej podróży sporo czasu spędzaliśmy jednak w samochodzie. Dziewczyny w fotelikach nie siedziały w kombinezonach, ubieranie przed wyjściem na zewnątrz przebiegało bardzo sprawnie, zasuwanie zamków, zapinanie pod szyją nie wymagało wsparcia rodziców.

Dodatkowo dziewczyny były wyposażone w ciepłe czapki Reimy, które bardzo dobrze przylegały do głowy, chroniły od mrozu ale nie uciskały. Z ciekawostek polarnych: na dużym mrozie materiały zachowują się w sposób, którego nie przewidzieliśmy. Plastikowy worek żeglarski służący jako podręczny schowek na różne rzeczy zrobił się bardzo sztywny, aż baliśmy się że nam się połamie. Nasze (dorosłych) kurtki goreteksowe szeleściły jakby były zrobione z bardzo cienkiej folii. A na kombinezonach ta temperatura nie robiła żadnego wrażenia. Wahającym się czy warto zainteresować się odzieżą z Reimy odpowiadamy: warto!

PS. Kombinezony również pięknie się sprawdziły podczas sprawdzania, czy Morze Barentsa jest naprawdę zimne.

Popatrz!


Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie nam miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla nas to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij nasz post – oznacza to, że doceniasz naszą pracę.
  • Bądźmy w kontakcie, polub nas na Facebooku lub Instagramie. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje.

Leave a Reply