Wypożyczalnia – Namiot dachowy
Wypożyczalnia – Namiot dachowy

Wypożyczalnia – Namiot dachowy

AAAAAA wynajmę namiot

To nie będzie typowa oferta. Historia dojścia do wniosku, musi być. Stawiamy na dobre produkty.
Pokrótce – nasz namiot, Ocean-Cross Gobi 180, w czasie, kiedy nie jest przez nas używany, to jest gotowy do wynajęcia. Zawsze czysty i serwisowany na bieżąco. Ale dlaczego ten… Spodziewamy się, że wypożyczysz, a potem będziesz chciał mieć swój.

220×180 vs 220×160 – 20cm, które robią robotę

A teraz trochę przemyśleń, dlaczego ten, czyli 220×180. Nim wybraliśmy konkretny model, szukaliśmy rozwiązania dla czteroosobowej rodziny. W naszym wypadku dwie dwunastolatki (stan na rok 2022) i my. Często czytaliśmy, że mniejsze modele „dadzą radę” albo wręcz, że te duże są bez sensu.


Krok pierwszy. Zaczęliśmy od wytoczenia w salonie prostokąta o wymiarach 220×160 centymetrów. I… było ciasno, ale może nawet by dało się tak 2-3 noce przespać. Głównym argumentem za mniejszym namiotem była obawa, że namiot nie wejdzie na auto. Pomierzyliśmy, pomyśleliśmy i uznaliśmy, że na papierze 220×180 wejdzie i nie będzie kłopotu.


Drugim krokiem, była przymiarka, aby sprawdzić, czy przysłowiowo „pyknie”. Problemem stało się wypożyczenie takiego namiotu. I tu zaczęły się poszukiwania. Jak się okazuje, praktycznie nie ma możliwości wypożyczenia takiego namiotu. Pocztą pantoflową dowiedzieliśmy się od krajowego przedstawiciela producenta, (tu pozdrawiamy Martę!), że jedyny taki namiot możemy pożyczyć w Olsztynie. Z Warszawy to jednak kawałek drogi. Ale, że jest tam ciekawy skansen, a obok jeszcze kilka innych interesujących podróżniczo pozycji, to umówiliśmy się z Andrzejem na szalony deal życia – jednodniowy wynajem. Pozdrawiamy Andrzeja. I tym sposobem sprawdziliśmy, że jednak 20 cm robi sporą różnicę.

Trzecim, ostatnim, ale bardzo ważnym krokiem jest pomierzenie sobie garażu włącznie z wjazdem i bramą wjazdową.

Terminy

A teraz do rzeczy. Namiot jest dostępny od ręki w Warszawie na Mokotowie. Samochód potrzebuje mieć dwie mocne belki dachowe. Zalecane są trzy sztuki. My mamy cztery, bo sprzedawca miał tylko parzyście w ofercie. Z terminem się dogadamy. Preferujemy dłuższy wynajem. Kaucja w twardej walucie wynosi 1500 zł. Podpisujemy umowę i w przypadku zniszczeń liczymy na uczciwość i współfinansowanie naprawy.

Koszt wynajmu to 1200 zł brutto na tydzień.

Wysyłka i montaż

Namiot jest duży i nieporęczny, stąd wysyłka odpada.
Odbierasz i oddajesz osobiście. Dyskusja o wrażenia i podróży jest pożądana.
Razem go zamontujemy i zdemontujemy. Klucz do dokręcania śrub w razie razu pożyczamy w cenie.

Psssyt…

Chcesz konsultację doświadczonych podróżników? Daj znać. Policzmy, pomyślimy, ofertę postawimy.

Kontakt

Mówimy po polsku, angielsku, francusku i rosyjsku.


    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu pod adresem
     ➜ marcin@saabvoyage.com

    Odpowiem na wszelkie pytania, przede wszystkim, z praktyki i doświadczenia.